Najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wyjazdów czyli z jakiego powodu warto odwiedzić Dubaj

Najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wyjazdów czyli z jakiego powodu warto odwiedzić Dubaj

Egzotyczne kraje od wielu lat kuszą urlopowiczów, w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć Azja oraz Afryka. Bardzo modny zaczyna też być Dubaj, jedno z miast położonych na terenie Półwyspu Arabskiego. Rejon ten od bardzo dawna jest znany z ogromnych zasobów ropy naftowej, która zapewniła sporo bogactwa mieszkającym tam ludziom.

Dubaj

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz rządzący tam dobrze wiedzą, że ropa kiedyś się skończy, i zdecydowali się zainwestować mnóstwo pieniędzy w rozwój turystyki. A że rejon ten ma także w tym względzie ogromny potencjał, to w ciągu ostatnich lat Dubaj wakacje wyrósł na jedno z najbardziej popularnych miejsc odpoczynku turystów z połowy świata.

Znajdujące się w tym serwisie informacje są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę nauka chińskiego, na której znajdziesz zbliżone zagadnienia.

Jednak kusi on nie tylko przepięknym morzem i wieloma atrakcjami, lecz również ogromną ilością butików i sklepów. W Dubaju swoje placówki mają wszystkie znane firmy odzieżowe i kosmetyczne, a miesięczny okres promocji, loterii i zakupów przyciąga miliony osób chcących coś interesującego zakupić.

Lecąc na wakacje w styczniu da się nie tylko doskonale wypocząć, ale też przywieźć sporo drobiazgów znalezionych w atrakcyjnych cenach. Ze względu na odległość dzielącą Polskę od Dubaju liczyć się trzeba z dużo większymi wydatkami, niż w przypadku bliższych krajów. Sam lot trwa prawie sześć godzin, ale za to na miejscu każdego turystę powitają niesamowite widoki i wielki przepych. Dużym wzięciem wśród turystów cieszą się zwłaszcza loty z Wrocławia, właśnie z tej miejscowości jest obsługiwana jest systematyczna siatka połączeń do Dubaju kilku różnych przewoźników.

Z reguły wycieczki do Dubaju trwają tydzień lub dwa, jeśli ktoś ma taką możliwość to zdecydowanie dłuższy pobyt jest bardziej polecany. W Dubaju tak dużo jest do oglądnięcia, że tydzień to po prostu będzie za mało, żeby wszystkie najlepsze atrakcje zobaczyć. Z pewnością zachwycają swoim pięknem niesamowite, piaszczyste plaże i rafy koralowe, lecz coś dla siebie mogą znaleźć miłośnicy innych rozrywek i atrakcji. Szczególnie warty odwiedzenia jest najwyższy budynek na świecie, panorama z jego tarasu widokowego jest faktycznie niesamowita i długo się ją pamięta.
Comments are closed.