Polskie góry latem

Polskie góry latem

Ani się obejrzymy, a lada dzień przyjdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszakże nie wszystkie państwa mają dojście do wspomnianych wcześniej miejsc. Oczywiście, można wybrać wyjazd zagraniczny, ale zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – namawiamy do spędzenia urlopu w kraju. Zachęcająca ku temu okazuje się coraz lepsza sytuacja na polskich drogach. W obecnej chwili, autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Cały czas budowane nowe odcinki gwarantują nam możliwość szybkich, a jednocześnie bezpiecznych podróży.

Do odwiedzenia polskich zakątków przekonać nas też mogą niezbyt wysokie ceny. Polska jednak stale wypada interesująco pod tym względem w porównaniu z Europą Zachodnią.

góry w Polsce

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A może czas skończyć z rutyną, zapomnieć o przyzwyczajeniach, promenadach i wyjechać w spektakularne polskie góry , Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się bliżej nieba. Wspaniałe widoki, jakie gwarantują nam szlaki górskie, służący większości osób klimat, jak także pełna humoru i zabawy atmosfera, którą gwarantują rodowici górale, to sposób na niezapomniany urlop –

Wielkie wrażenie robi na nas widok pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, podczas gdy w dolinie jest upalnie i słonecznie. Rwące potoki nakłaniają do kąpieli, a pachnąca trawa by na niej odpocząć. Tak, wczasy w górach to w głównej mierze obcowanie z naturą.
polskie góry

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Poznając wszelakie zakątki Polski nieustannie próbujemy tamtejszych przysmaków, a domowe obiadki zastępujemy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.
Proponujemy więc aby już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy też w eleganckim, przepełnionym atrakcjami hotelu.

Spodobały Ci się informacje zawarte w tym artykule? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła można przejść do bardziej skrupulatnych danych, które ukryliśmy w linku pod spodem.

br>
Przyciągnął Cię taki wpis? To super, ale kliknij ten odnośnik, gdyż dodatkowo mamy również inny podobny materiał, który warto zobaczyć także.

Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014, a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.

Comments are closed.