Perły są doprawdy wspaniałymi ozdobami, czy masz pojęcie, czym się wyróżniają?

Perły są doprawdy wspaniałymi ozdobami, czy masz pojęcie, czym się wyróżniają?

Perła jest jednym z najbardziej cenionych klejnotów stosowanych przy produkcji biżuterii. Odnajduje ona zastosowanie we wszelkiego rodzaju błyskotkach: koliach, klipsach, bransoletach, jak również w ozdobach do włosów. Perła stanowi synonim elegancji, jest dodatkiem uniwersalnym i ponadczasowym, przez co nigdy nie wychodzi z mody. Warto wiedzieć jej temat troszkę więcej, by być świadomym, jakie ozdoby dobrze kupować.

Perły. Czy wiesz, skąd biorą się perły?

perły w biżuterii

Autor: diva
Źródło: diva

Perła jest produktem naturalnym o charakterze organicznym. Powstaje ona w muszli małż i zbudowana jest z takiego samego surowca co ich wnętrze. Perła powstaje w wypadku, gdy do wnętrza muszli dostaje się malutkie ciało obce, najczęściej ziarnko piasku. Wokół zagnieżdżonego piasku tworzy się coś na kształt płaszcza ochronnego, jaki po upływie czasu obiera postać perły. Perły występują w licznych odmianach. Choć w salonach jubilerskich najczęściej widzimy perły okrągłe, w rzeczywistości rzadko powstają klejnoty o doskonale okrągłym kształcie. Różnorodna jest również kolorystyka pereł, klejnoty te bywają bowiem białe, różowe, żółte, szare, jak również posiadają różnokolorowe refleksy.

Mnogie rodzaje pereł

Warto pamiętać, że perły dzieli się na naturalne, czyli powstające w środowisku naturalnym bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka, jak również perły hodowlane. Poza tym podstawowym podziałem pojawia się również kategoryzacja według wód, w jakich powstają określone perełki: wedle tego podziału perły są słodkowodne albo słonowodne. Najdroższe są oczywiście perły naturalne, zwane też prawdziwymi. Perły hodowlane i naturalne wydają się wizualnie takie same i tylko bardzo wprawiony specjalista może je odróżnić.

Pragniesz pogłębić swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj – najedź na link i przejdź do nowej witryny pełnej zajmujących wpisów.

Zazwyczaj jednak nie da się naocznie stwierdzić, czy wskazana perła jest pochodzenia naturalnego, czy też hodowlanego. Do przeprowadzania analizy wykorzystuje się metodę rentgenograficzną.

Kto kupuje naszyjniki z pereł?
Hodowla pereł intratnym biznesem

Rosnący popyt na perły sprawił, że ich hodowla stała się opłacalnym biznesem w różnych zakątkach świata. Warto pamiętać, że perły hodowlane to nie imitacja, to także naturalne wytwory, z tym że tworzą się przy udziale ludzi. Obecnie farmy pereł można spotkać w licznych zakątkach świata: w Japonii, Australii bądź Azji Południowej. Hodowla pereł jest procesem długotrwałym i trudnym, gdyż znaczna część otrzymanych pereł nie spełnia wymogów i nie nadaje się do zastosowania w jubilerstwie. Odwiedź

Comments are closed.