Przydarzył ci się bolesny uraz i nie jesteś w stanie powrócić do formy? Idź do ortopedy, może przyszła chwila na rehabilitację?

Przydarzył ci się bolesny uraz i nie jesteś w stanie powrócić do formy? Idź do ortopedy, może przyszła chwila na rehabilitację?

Człowiek nie potrafi odpowiednio funkcjonować bez należytej funkcjonalności ruchowej, wprowadza to w jego codzienność ogromne ograniczenia, okazuje się przyczyną dyskomfortu oraz komplikacji na wielu płaszczyznach. Częstą przyczyną dolegliwości narządu ruchu okazuje się upadek lub inny uraz, zazwyczaj całkiem błahy, niemniej wywierający wielki wpływ na samopoczucie i szansę poruszania się. W przypadku takich dolegliwości warto starać się o odpowiednią pomoc.

Tutaj przyda się ortopeda!

W momencie, gdy stwierdza się u siebie pewne nieprawidłowości związane z narządem ruchu, trzeba znaleźć dobrego ortopedę. Nie musi być to następstwo upadku czy urazu sportowego, choć w mnogich przypadkach tak właśnie się dzieje. Ortopeda zajmuje się wszelkimi mankamentami w układzie narządu ruchu, także chorobami i dolegliwościami. W przypadku, kiedy nie będzie mógł określić, co jest przyczyną kłopotów, wyśle na bardziej szczegółowe badania, na przykład z wykorzystaniem RTG lub USG. Jeśli zajdzie taka konieczność, może skierować także na rehabilitację.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Rehabilitacja powinna postawić cię na nogi

Rehabilitacja to zabieg leczniczy, którego rolą jest przywracać chorego do stanu optymalnej sprawności. Przybiera ona naprawdę różne postaci i jest ściśle dopasowana do rodzaju schorzenia lub urazu. W pewnych wypadkach polecane są zajęcia w wodzie, fizjoterapia, masaże, ale z tak samo doskonałym rezultatem wykorzystuje się również specjalne naświetlania, jak także inne formy terapii. Wszelkie działania wykonywane w ramach rehabilitacji powinny przebiegać pod nadzorem wykwalifikowanego rehabilitanta. Lepiej nie podejmować też żadnych działań bez porozumienia ze specjalistą, gdyż można sobie znacząco zaszkodzić.

Może Cię zainteresować – masaż kraków

W pewnych przypadkach pomocny jest lekarz sportowyJeżeli mamy do czynienia z urazem wynikłym z zajęć sportowych albo najzwyczajniej regularnie trenujemy i chcemy mieć pewność, że wrócimy do najlepszej formy, pomocna okaże się konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, którego domeną jest piecza nad sportowcami, bez wątpienia jest w stanie tak pokierować rehabilitacją, by przyniosła ona optymalne wyniki i pozwoliła wrócić do pełnej kondycji.

Doczytaj: https://www.rehabilitacje.org/

Comments are closed.