Jak dopasować wysokiej klasy buty wspinaczkowe na podróż w góry?

Jak dopasować wysokiej klasy buty wspinaczkowe na podróż w góry?

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Podróżujemy coraz częściej i coraz dalej. Nie mało ludzi rezygnuje z ekskluzywnych hoteli i stawia na obcowanie z przyrodą. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wakacji, jest wspinaczka po górach. Z jednej strony piękna i odkrywcza, z drugiej zaś groźna i nie łatwa. Na szczęście nie jesteśmy zdani tylko na siebie, z pomocą przychodzi nam specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy. Dzięki jego stosowaniu możliwe staje się zminimalizowanie opcjonalnego, a nasza przygoda z górami z pewnością będzie niezapomniana.

Jednym z najważniejszych elementów, są buty wspinaczkowe . Nie rzadko chodząc po górach nie zwracamy na nie uwagi, do chwili, kiedy zaczną boleśnie obcierać stopy czy też przemakać. Nieodpowiednio dobrane obuwie, potrafi popsuć nawet najbardziej atrakcyjną wypawę. Pierwszym pytaniem, jakie musimy sobie zadać to, gdzie wybieramy się w naszych butach.

Do wędrówki po łagodnym terenie, najlepszą opcją będą niewysokie buty, sięgające niżej kostki. Oprócz lekkich wyjazdów można w nich uprawiać dużo innych form aktywności, np. nordic walking, jazdę na rowerze, czy bieganie. Takie buty turystyczne są lżejsze od obuwia z wysoką cholewką.

Czy ten artykuł Cię zaciekawił? W takim wypadku zobacz inny oryginalny serwis (https://www.skalnik.pl/odziez/akcesoria/akcesoria-paski), który także zawiera absorbujące informacje.

Za to, znajdziemy w nich rozwiązania stosowane w wysokich butach trekkingowych – membranę zapobiegającą przemoknięciu, wyprofilowaną podeszwę zapewniającą stabilność stopy oraz specjalne wzmocnienia na palcach i pięcie.

Górskie szlaki ze spadzistymi podejściami bądź wymagające wędrówki w ciężkim terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty wspinaczkowe. Cholewka sięga nad kostkę i daje właściwą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas poruszania się po nierównym terenie. Głęboko profilowana podeszwa gwarantuje świetną przyczepność w terenie, a wkładka wzmacniająca, usztywnia podeszwę.

Profesjonalny sklep, w którym kupimy buty turystyczne i sprzęt górski, to np. Berghaus (strona internetowa tutaj). Na zakupy takiego obuwia, najlepiej wybrać się wieczorem. Stopy zmęczone chodzeniem są trochę mocniej spuchnięte niż po wstaniu z łóżka i mają rozmiar podobny do nogi po całodziennej wędrówce po szlaku. W wyborze właściwego modelu dostosowanego do naszych potrzeb, z pewnością pomoże nam wykwalifikowany sprzedawca.kliknij stronę lotka do badmintona lotka do badmintonaAby znaleźć sklep z butami do wspinaczki w naszym mieście, wpiszmy w google szukane frazy, np. „sklep sportowy Wrocław” .

Comments are closed.