Jaka moda jest najlepsza, jak to przedstawia się w naszym kraju? Czy można powiedzieć o pewnych trendach, które są najczęściej wybierane?

Jaka moda jest najlepsza, jak to przedstawia się w naszym kraju? Czy można powiedzieć o pewnych trendach, które są najczęściej wybierane?

Nie każdy ma tego świadomość, natomiast każdego roku kilkunastu ważnych krajowych projektantów prezentuje własne kolekcje, czy jednakże ma to wpływ na to, co nosimy. Od zawsze jest tak, że na to jakich wyborów dokonujemy mają wpływ najwięksi kreatorzy, głównie znani, zagraniczni, ale to nie znaczy, iż w Polsce nie ma ciekawych twórców.

Na pokazie mody

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com
W Polskiej modzie tak właściwie dostrzec można dwa nurty. W pierwszym z nich znajdziemy ładne, eleganckie stroje, bardzo często zwiewne lub powłóczyste, są równie najczęściej bardzo proste. Ciężko jednak czasem oprzeć się wrażeniu, iż ów minimalizm posiada genezę czysto ekonomiczną, bo najczęściej nie są to projekt zbyt odkrywcze, natomiast na pewno niesamowicie przydatne, przykładowo płaszcze zimowe damskie i męskie kurtki zimowe – dowiedz się więcej na tej stronie.

Tego rodzaju okrycia wierzchnie są bardzo potrzebne i każdy nosi je od czasu do czasu, chociaż jak wspomnieliśmy nie są zbyt odkrywcze i przez to zasługują na średnią uwagę. Mamy również inny nurt, raczej awangardowy, więc takie kreacje nie są dobre dla każdego. Na pewno polubią je osoby, które cenią sobie oryginalność ponad wszystko. Takie natomiast spokojniejsze osoby nie będą zachwycone tego rodzaju bardzo osobliwymi strojami. Pomiędzy jednak tymi dwoma typami, czyli minimalizmem i awangardą, są także twórcy, jacy faktycznie realizują własne wizje, pamiętając podczas takiego procesu o tym, co większość kobiet chciałby nosić. To właśnie te projekty najbardziej zapadają w pamięć i chcemy je kupować, na przykład buty dla dzieci Radom albo bielizna wyszczuplająca Szczecin – bielizna wyszczuplająca szczecin. One są najbardziej popularne oraz doceniane, z takiego powodu też powszechnie są używane przez wielu rodaków.

Nie jest to dziwne i nie zaskakuje, bo w innych częściach świata jest tak samo, zaś wniosek jest oczywisty, czyli to, co jest jakościowe się sprzedaje. Rzecz jasna to, czy rzeczywiście konkretna rzecz się przyjmie jest zależne od wielu czynników, między innymi od charakteru konkretnego państwa, to co jest cenione, a co jednak nie przejdzie. Tego typu moda “środka”, to skondensowana propozycja przeróżnych interesujących kreacji, które mają nabywców.

Comments are closed.