Plaże bez tłumów – to realne?

Plaże bez tłumów – to realne?

Chociaż Bałtyk nie może się pochwalić pocztówkową urodą, każdego lata przyciąga na swoje wybrzeże tysiące turystów. Kołobrzeg, Międzyzdroje, Świnoujście, Władysławowo, Sopot czy Darłowo to podczas miesięcy wakacyjnych najbardziej atrakcyjne miejscowości dla rodaków. Nic w tym dziwnego, z racji iż turyści najchętniej decydują się na znane i popularne nadmorskie miejscowości, a te z roku na rok mogą poszczycić się rekordową liczbą turystów.

morze Bałtyckie

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Czy wszyscy jesteśmy skazani na rozstawione jak zasieki parawany na plaży oraz tłumy wczasowiczów? Oczywiście, że nie. Mało kto wie, że nad polskim Bałtykiem znajdują się miejsca, gdzie swobodnie można spędzać wakacje w ciszy i spokoju (zobacz więcej z tej kategorii). Polskie wybrzeże jest pełne przepięknych, niedużych wsi i miasteczek, które urzekają urlopowiczów ciszą i życzliwością mieszkańców. Wśród wielu znanych miejscowości znajdują się małe osady rybackie i wsie, gdzie uciekniemy od zgiełku dużego miasta, by rozsmakować się w cichej i czystej plaży pozbawionej tłumu ludzi. Do takich miejscowości zdecydowanie zaliczyć powinniśmy np.: Piaski, Chłapowo czy Sarbinowo.

Proponujemy więc by już dziś zainicjować poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego (pomysły na wakacje). Pomyśleć czy lepiej poczujemy się w domku stojącym w lesie, czy też w wytwornym hotelu spa. Dla ułatwienia, możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje (więcej o santorini wakacje) 2016, a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.

Moda oraz bezproblemowość wycieczek zagranicznych spowodowały, że wiele osób zapomniało o wypoczynku spędzonym w kraju. A to błąd gdyż wakacje nad Bałtykiem 2016 to nie wyłącznie zloty piasek, ale także wspaniały klimat, który znakomicie wpływa na nasze samopoczucie. Takie wakacje łączą więc przyjemne z pożytecznym – relaks, ale także podreperowanie zdrowia – .

Wczasy nad Bałtykiem 2016 nie muszą być jednoznaczne z harmiderem i wrzawą, wołającymi sprzedawcami lodów czy barykadami z parawanów.naciśnij ten link (https://www.eccoholiday.com/region/egipt/hurghada/)Może być inaczej. Wystarczy tylko odszukać spokojny, malowniczy zakątek. A tych znajdziemy sporo.

Comments are closed.