Towary w Polsce, czyli zadania importerów z terenu państwa chińskiego

Towary w Polsce, czyli zadania importerów z terenu państwa chińskiego

Do grona najbardziej istotnych partnerów handlowych naszego kraju dołączyły Chiny. Wzrasta nie tylko import towarów z Chin do naszego kraju, ale my też każdego roku zwiększamy ilość artykułów eksportowanych do tego państwa. Handel z chińskim partnerem nie jest jednak łatwy, szczególnie dla firm, które dopiero zaczynają współpracować z państwem chińskim.

towar z chin

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Importerzy z Chin w Polsce stają przed niezwykle trudnym zadaniem. W handlu z Chinami obowiązują całkowicie inne standardy niż te, które obowiązują w kontaktach z kontrahentami pochodzącymi z USA czy z krajów Europy Zachodniej. Zaczynający swoją działalność importerzy z Chin w Polsce napotykają przede wszystkim na wielką barierę językową, nieraz rozpoczynający swoją pracę importerzy nie znają także obowiązujących w tym państwie procedur i przepisów prawnych – kliknij. Przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają swoją działalność w Chinach muszą więc naprawdę uważać, by nie zostać oszukanym, co podobno w kontaktach z firmami działającymi w Chinach zdarza się bardzo często.

Częstą praktyką jest podawanie fałszywego numeru konta w banku. Zdarza się także, że importerzy nawiązują relacje z przedsiębiorstwami, których tak naprawdę pod względem prawnym nie ma.więcej zobaczysz w artykule eena.plTo chyba najgroźniejsze pułapki, które czekają na polskich importerów. Państwa będące członkami Unii Europejskiej, w tym także i nasz kraj, nie podpisały z Chinami umowy regulującej zasady wolnego handlu.

Jeśli potrzebne Ci uzupełniające informacje na prezentowany tu temat, to bez wątpliwości potrzebne Ci to cenne i wiarygodne opracowanie (http://lankamerprzewozy.pl/).

Oznacza to, że importując towary z Chin, firmy z naszego kraju muszą posiadać różnego rodzaju certyfikaty, pozwolenia oraz inne dokumenty. Najważniejszym dokumentem, który powinna posiadać firma zamierzająca sprowadzać towary z Chin jest licencja eksportowa. Warunkiem dopuszczenia produktów z Chin na polski rynek jest posiadanie przez nie oznaczenia CE bądź posiadanie certyfikatu ISO. Mimo tych niewątpliwych utrudnień współpraca z Chinami się rozwija. Jakość towarów produkowanych w Chinach jest bardzo różna, nie zawsze są one tandetne. Wszystkie są za to bardzo tanie.

Z Chin importujemy między innymi odzież, bieliznę dla pań, obuwie, artykuły oświetleniowe, produkty i półprodukty elektroniczne, akcesoria potrzebne przy produkcji mebli. Wśród produktów przywożonych z Chin są również zabawki dla dzieci, zrobione z plastiku kwiaty, kosmetyki, bożonarodzeniowe artykuły dekoracyjne.
Comments are closed.