Browsed by
Tag: góry

góry

Zakopiańskie wczasy

Zakopiańskie wczasy

Właściwie można przytoczyć jedną miejscówkę, która jest centrum naszych gór. Mowa naturalnie o Zakopanem, uroczym miasteczku u podnóża strzelistych Tatr. O ile chodzi o atrakcje, Zakopane posiada w ofercie szeroką gamę gratek dla turystów.
Kiedy podróżować do Nepalu oraz na Kubę?

Kiedy podróżować do Nepalu oraz na Kubę?

Do Nepalu powinno się wyruszyć w szczególności na przełomie października jak też listopada, kiedy rozpoczyna się pora sucha jak też ustają opady letniego monsunu. W Nepalu rozpoczynają się wtenczas zbiory ryżu, natomiast towarzyszy im barwna obrzędowość i praktykowane od pokoleń ceremoniały.
Atrakcje w Białce Tatrzańskiej…

Atrakcje w Białce Tatrzańskiej…

Jeżeli myślisz o wypadzie w góry, przemyśl, czy nie warto zobaczyć odmienny kurort niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Małopolska ma w sobie wiele fajnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Klasycznym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która rozciąga się jedynie dwie dziesiątki kilometrów od Zakopanego. Jest to zaciszna i niewielka wioska górska, która oferuje wiele atrakcji dla gości.
Jak dopasować wysokiej klasy buty wspinaczkowe na podróż w góry?

Jak dopasować wysokiej klasy buty wspinaczkowe na podróż w góry?

Podróżujemy coraz częściej i coraz dalej. Wiele turystów rezygnuje z luksusowych hoteli i stawia na obcowanie z przyrodą. Jednym z ekscytujących sposobów na spędzenie wakacji, jest wspinaczka po skałach. Z jednej strony piękna i śmiała, z drugiej zaś groźna i nie łatwa. Na szczęście nie jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na siebie, z pomocą przychodzi nam profesjonalny sprzęt wspinaczkowy. Dzięki jego wykorzystaniu możliwe staje się zmniejszenie opcjonalnego, a nasza przygoda z górami z pewnością będzie wspaniała.
Odkryj Zakopane

Odkryj Zakopane

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest intrygujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierchy gór. Sanatoria i domy wypoczynkowe zachęcają do przyjazdu zapaleńców górskich z kraju i całego świata przez cały rok. Duża baza schroniskowa sprzyja turystyce i wypoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.
Zakopane – intrygująca wyprawa. Przeczytaj porady

Zakopane – intrygująca wyprawa. Przeczytaj porady

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest interesujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują szczyty gór. Sanatoria i hotele wypoczynkowe wystosowują zaproszenie do zwiedzających z kraju i całego świata przez cały rok. Zróżnicowana baza noclegowa sprzyja turystyce i odpoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem warto przejrzeć oferty kilku pensjonatów.
Wypoczynek w Zakopanem – atrakcyjne informacje

Wypoczynek w Zakopanem – atrakcyjne informacje

Pobyt w górach kojarzy się głównie z aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Można urządzić górską wycieczkę zarówno w miesiącach letnich, w wakacje, jak i w zimie. Noclegi w górach oferowane są w wielu miejscach przez cały rok. Kurortów górskich na Starym Kontynencie można znaleźć bardzo dużo. Podobnie w Polsce oferta jest bardzo szeroka, a ceny zróżnicowane. Także formę spędzania wolnego czasu można wybrać w odniesieniu do indywidualnych preferencji.
Z jakiego powodu Jamajka stała się tak chętnie odwiedzanym miejscem wakacyjnych wyjazdów, jakie atrakcje może zaoferować

Z jakiego powodu Jamajka stała się tak chętnie odwiedzanym miejscem wakacyjnych wyjazdów, jakie atrakcje może zaoferować

Karaiby od bardzo dawna są marzeniem osób chcących zakosztować odrobiny egzotyki i odpocząć od codziennych stresów i nerwów. I aktualnie nie będzie problemu, żeby te marzenia spełnić, bowiem wycieczki w tamten rejon świata są ogólnie dostępne, a i ceny są coraz niższe.
Wybierz Polskę!

Wybierz Polskę!

Gdzie jedziesz na wczasy? Do ciepłych krajów? A może zachęcają cię bliska Słowacja, atrakcje w Pradze? A czy znasz już nieźle, internauto, swoją ojczyznę?

Tak wielu rodaków lubi wyjeżdżać za granicę, nie dowiadując się wcześniej dokładnie, jakie są piękne atrakcje turystyczne w Polsce. A przecież można spędzić urlop taniej i lepiej, zamiast wydawać fortunę na bilet samolotowy do Egiptu czy Tunezji. Nasz kraj może nie wyróżnia się wielką powierzchnią, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są cudowne i zazwyczaj lekceważone przez urlopowiczów.

Niezbędnik piechura

Niezbędnik piechura

Zbliżają się cieplejsze dni, a więc idealna pora, by urwać się z pracy i skoczyć na miły urlop. Dni wolne na początku maja w tym roku zapowiadają się pogodnie, warto więc już dzisiaj zaplanować sobie urlop. Niestety, na parę tygodni przed majem raczej trudno namierzyć wolne noclegi. Ale istnieje świetne wyjście z tej sytuacji – dlaczego by nie udać się pod namiot? Lub na włóczęgę po górach, z noclegami w schroniskach? Jeśli odpowiada ci taka opcja, musisz teraz udać się do specjalistycznego sklepu, żeby zamówić odpowiednie akcesoria turystyczne.
Zimowy ekwipunek wysokogórski

Zimowy ekwipunek wysokogórski

Projektując zimowe wyjście w góry wysokie trzeba przede wszystkim być właściwie przeszkolonym w zakresie posługiwania się sprzętem, asekuracji, zagrożeń lawinowych jak też techniki wspinaczki zimowej. Bez odpowiedniego wyszkolenia i doświadczenia możemy wyruszać sami na takie wyprawy. Trzeba pomyśleć o wyszukaniu właściwego partnera, przewodnika czy kursu szkoleniowego.
Nie musisz tkwić w mieszkaniu – zaplanujmy sobie pasjonujący wyjazd

Nie musisz tkwić w mieszkaniu – zaplanujmy sobie pasjonujący wyjazd

Jeśli zamarzy nam się niezapomniany wyjazd na odpoczynek, to z pewnością nie zostaje nam nic kolejnego, jak po prostu go zorganizować. I tak właśnie dzięki temu możemy usiąść przed komputerem i zająć się wynajdywaniem fantastycznych zdjęć w naszym kraju. Może się okazać, że poszukując zakwaterowania w górach znajdziemy tam sporo niesamowitych i jednocześnie wspaniałych propozycji, iż ciężko będzie nam się zdecydować na tą najlepszą, nie mniej z pewnością coś dla siebie wybierzemy.
Urok polskich gór

Urok polskich gór

Góry zimą

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tegoroczna okres zimowy trwa wyjątkowo długo. Wszyscy już z utęsknieniem czekamy na piękne dni. Odliczamy tygodnie do zasłużonego urlopu. Przez cały rok pieczołowicie wypełnialiśmy swoje powinności. Trochę relaksu z pewnością nam przysługuje.
Wycieczka w góry – o czym należy obecnie rzeczywiście pamiętać

Wycieczka w góry – o czym należy obecnie rzeczywiście pamiętać

gdy organizuje się taką wycieczkę?
Polskie góry to niezmiernie piękne i malownicze miejsce. Szlaki są zorganizowane tak, by obejmowały lokalne atrakcje, dlatego planując wycieczkę warto przede wszystkim mieć na względzie orientacyjny czas pokonania określonego szlaku i jego trudność, w szczególności jeżeli nie ma się zbyt dobrej kondycji.
Efektowne kartki na wszystkie chwile

Efektowne kartki na wszystkie chwile

Kultura tworzenia i wysyłania takich listów, jak zaproszenia ślubne posiada bogatą historię. Ciągle dla wielu ludzi jest to istotny obyczaj. Każdy, kto zdecyduje się na ich wysyłanie, musi mieć na uwadze, że zaproszenia ślubne posiadają ustaloną strukturę i styl. Normy ich pisania można znaleźć w internecie, warto wiedzieć, że ich przestrzeganie jest taktowne.
Jakie atrakcje czekają nad morzem

Jakie atrakcje czekają nad morzem

Władysławowo - plaża

Autor: By dijey bobo
Źródło: http://www.flickr.com
Jest co raz pogodniej. Sezon letni już blisko. A my siedzimy w biurze i marzymy o błogim obijaniu się. Ale dokąd się wybrać w tym roku? Słoneczna Grecja już obejrzana, egzotyczne wysepki również się nam opatrzyły- może teraz pora na Polskę? Tylko dokąd? W górach, czy nad Bałtykiem?
Polskie Tatry – to nie tylko spacery po górach

Polskie Tatry – to nie tylko spacery po górach

Tatry to bardzo chętnie wybierany przez turystów z Polski i ze świata kierunek letnich podróży. Trudno się dziwić, wszakże Tatry są słynne z niepowtarzalnych widoków, niesamowitego klimatu oraz smakowitej góralskiej kuchni. Zakopane i inne miejscowości na Podhalu wydają się wiec doskonałym miejscem dla zwolenników górskich wędrówek i relaksu wśród miejscowych gospodarzy. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w stolicy naszych Tatr istnieje sporo innych ciekawych miejsc, które świetnie nadają się dla ludzi starszych i niezrzekający na choroby, niemających ochoty na męczące marsze po skalistych szlakach. Zakopane ma bowiem wiele kąpieli termalnych.