try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
altours

sport

Aktywność fizyczna, jak ją pokochać?

pulsometr
Autor: Polar
Źródło: Sport-Shop.pl
Wielu współczesnych rodziców wspomina czasy, kiedy ich największym marzeniem było otrzymanie roweru, łyżew lub wrotek. Zdobycie nie tylko sprzętu sportowego, ale choćby wymaganego do treningów ubioru, wymagało zazwyczaj nie lada wytrwałości. Obecnie na rynku nie brakuje sprzętów potrzebnych do uprawiania sportu, lecz czymś coraz bardziej deficytowym jest motywacja młodego pokolenia do ruchu. Najmłodsi coraz więcej czasu spędzają przed komputerem, a rodzice zadają sobie pytanie, w jaki sposób zachęcić dziecko czy nastolatka do aktywności wykraczającej poza świat wirtualny.

Dobra piłka do gry w tenisa ziemnego to połowa wygranej.

piłka tenisowa
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Biały sport, wcześniej zwyczajowo uznawany za konkurencję przeznaczoną dla panów, biegających po boisku w szykownych długich spodniach i koszulach, powoli przekształcał się i obecnie zaliczany do najpopularniejszych sportów zawodowych jak i rekreacyjnych na całym świecie. Niewątpliwym plusem tenisa ziemnego jest to, że może go trenować praktycznie każdy, bez względu na lata czy predyspozycje sprawnościowe. Także sprzęt do trenowania w tenisa stał się ogólnie dostępny i niedrogi. Wbrew obiegowym opiniom, wybranie odpowiedniej rakiety, piłki oraz dobrze skrojonego stroju posiada niemałe znaczenie i wydatnie może podnieść komfort grania i jednocześnie mieć wpływ na sukcesy na korcie tenisowym.

Na czym polega triathlon? Jakie są przepisy które odnoszą się do tej dziedziny sportu?

trening
Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Triathlon to bardzo popularna dyscyplina sportowa, która jest kombinacją trzech dyscyplin, czyli pływanie, kolarstwo i bieganie. Czyli, zawodnik najpierw płynie, następnie wsiada na rower, a na końcu zabiera się za bieganie.

Widowiskowość gry w tenisa ziemnego sprawia, że wciąż zasługuje na miano najbardziej renomowanego sportu na świecie.

tenis
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
W VII dekadzie XIX wieku na kortach Wimbledon w stolicy Wielkiej Brytanii, narodził się najpopularniejszy turniej tenisowy na świecie. Z upływem czasu gdy tenis ogarniał coraz to nowe terytoria, turnieje zaczęto organizować również na Antypodach, Paryżu i Stanach Zjednoczonych.

Sprzęt oraz akcesoria do gry w tenisa- produkty dla profesjonalistów i dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tenisem

tenis
Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kto uwielbia grę w tenisa doskonale wie, jak bardzo istotny jest odpowiedni sprzęt do sportu. Z pozoru mało istotne akcesoria mogą z znaczny sposób wpłynąć na komfort naszej gry tudzież sprawić, iż będziemy osiągali jeszcze bardziej zadowalające wyniki.

Niezawodna medycyna sportowa we Wrocławiu, czyli jak efektywnie zrehabilitować kręgosłup i nie tylko.

Sportowiec
Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Słynne rodzime przysłowie głosi, że sport to zdrowie. I w sumie trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. W momencie uprawiania sportu do naszego mózgu przedostają się hormony szczęścia, czyli endorfiny. Nasze ciało staje się silne, wytrzymałe oraz elastyczne. Dodatkowo spotykamy się z przyjaciółmi, zazwyczaj na świeżym powietrzu, wszyscy są zadowoleni. Niestety sport to nie zawsze samo zdrowie. Życiu sportowców, nie tylko wyczynowych, także amatorom, zdarzają się kontuzje. Na szczęście zazwyczaj są to drobne obrażenia, innymi razy poważne dolegliwości. Nawet pozornie najdrobniejsze obrażenia, takie, którymi nie zawracamy sobie głowy, mogą przypomnieć się po jakimś czasie.

Wszyscy miłośnicy sportów, które odbywają się na zewnątrz, są zwolennicy firmy The North Face

telewizor
Autor: Naturhouse
Źródło: Naturhouse
Jeżeli jeździmy na rowerze albo biegamy niezależnie od pogody, to na pewno wiemy, że to czego potrzebujemy najbardziej to stosowne ubranie. Kurtka w takim przypadku wydaje się być najważniejsza, gdyż musi ochraniać przed warunkami atmosferycznymi.

Wiele ludzi lubi aktywnie żyć - nawet kiedy nadchodzi zima nie mają zamiaru zrezygnować ze swych zajęć sportowych

Wakacje w domu nie muszą być nudne
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Współcześnie dosyć często widzi się tych, którzy jeżdżą na rowerze cały rok. Nawet przy minusowej temperaturze jeżdżą swym jednośladem do biura czy na zajęcia.

Urządzanie urlopu zimą z jazdą na nartach

narty
Autor: glenngould
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczna liczba ludzi na dzień dzisiejszy poza wypoczynkiem letnim decyduje się także na pewną ilość wolnych chwil w zimie. Spora liczba zatrudnionych osób celowo bierze urlopy w zimie, by móc udać się w ulubiony region w górach. Bez wątpienia najpopularniejszym sportem zimowym w zasadzie od zawsze jest jazda na nartach. Dyscyplina ta jest raczej prosta, nauka większości ludzi nie przysparza dużych problemów. Zresztą sportu tego obecnie uczą się nawet małe dzieci.

Ruch staje się coraz istotniejszy w życiu dużej grupy ludzi - warto znaleźć pasującą dyscyplinę, w której będziemy się realizować

ciało
Autor: www.jasna.sk
Prawdą jest, że aktywność fizyczna to samo zdrowie. Jednak każdy z nas jest inny i winien poszukać czegoś, co go wciągnie i da mu szczęście.


Istnieje w naszym kraju pewna lista sportów, które są wyjątkowo znane.
Syndicate content