Browsed by
Tag: morze

morze

Wypocznij nad morzem

Wypocznij nad morzem

Grzybowo to pełna uroku wieś, która nastawiona jest na przyjmowanie letników. Ma ku temu znakomite warunki, ponieważ położona jest ona nieopodal morza. Od morza Grzybowo dzieli zaledwie trzysta metrów. Grzybowo pensjonaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem gości także z racji tego, że wyjątkowo prosto do niego dojechać. Położone jest ono tylko sześć kilometrów od dużego ośrodka turystycznego, jakim jest Kołobrzeg.
Noclegi nad morzem

Noclegi nad morzem

Wczasy nad Bałtykiem wciąż wybiera bardzo wielu ludzi. Wybrzeże bałtyckie wciąż jest punktem niezwykle atrakcyjnym na wczasy pomimo aktualnej tendencji do wyjeżdżania za granicę. Obecnie bowiem coraz większa liczba osób wybiera się do takich krajów jak Egipt czy Tunezja by tam spędzić urlop. Tam jednak czyha na odwiedzających sporo niebezpieczeństw. Nieznajomość tamtejszych zwyczajów czy chociażby kuchni może prowadzić do niezrozumienia i różnorodnych trudności. Oprócz tego wyjazdy zagraniczne są ze swej natury dużo droższe. Tymczasem nie każdemu odpowiada upalny klimat zagranicznych wybrzeży. W Polsce z kolei klimat jest urozmaicony i w większości przypadków korzystny, a morze przyjemnie chłodne.
Urlop połączony z troską o zdrowie?

Urlop połączony z troską o zdrowie?

Coraz chętniej myślą o urlopie, myślimy nad wybraniem rozwiązania, jakie pozwoli nam nie jedynie odpocząć oraz zmienić środowisko, lecz także pozbyć się dokuczliwych dolegliwości. W głównej mierze z tego względu dużą popularnością pochwalić się mogą nadmorskie kurorty, w których sporo osób poszukuje jodu, a także kurorty uzdrowiskowe. Czy wczasy w uzdrowisku mogą być dobrym rozwiązaniem?
Jak nabyć interesujący kostium kąpielowy na wakacje?

Jak nabyć interesujący kostium kąpielowy na wakacje?

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów, gdy zdecydowana większość osób planuje urlopy. Nie jest ważne, czy zamierza się wyjechać nad Morze Bałtyckie, czy z kolei woli się dużo bardziej egzotyczne kierunki – panie najczęściej stoją przed bardzo istotnym kłopotem, którym jest zakupienie dla siebie odpowiedniego kostiumu kąpielowego. Jest to dość trudne zadanie, mimo że na współczesnym rynku wybór jest dosyć zróżnicowany. Jakimi kryteriami w takim razie warto się kierować? Jakie kwestie koniecznie warto mieć na uwadze?
Tunezja to bardzo dobre miejsce na urlop

Tunezja to bardzo dobre miejsce na urlop

Tunezja, jest krajem znajdującym się nad morzem Śródziemnym. Położony jest on w północnej części Afryki. Jest to kraj wyjątkowo lubiany przez turystów, gdyż są tam świetne warunki do wypoczynku. Kraj ten bogaty jest w bardzo dużo fantastycznych miejsc, które przedstawiają elementy naturalne, pustynie, wydmy, lecz także i stare miasta, które prezentują bardzo interesującą architekturę i pozwalają każdemu dokładnie zapoznać się z ich historią.
Wybierz Polskę!

Wybierz Polskę!

Dokąd jedziesz na wczasy? Do dalekich krajów? A może kuszą cię sąsiednia Słowacja, atrakcje w Czechach? A czy poznałeś już wystarczająco, internauto, swój kraj?

Tak wielu rodaków lubi wyjeżdżać za granicę, nie dowiadując się wcześniej dokładnie, jakie są wspaniałe atrakcje turystyczne w Polsce. A przecież można spędzić urlop taniej i lepiej, zamiast wydawać fortunę na bilet lotniczy do Egiptu czy Tunezji. Polska może nie charakteryzuje się wielkością, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są świetne i nierzadko pomijane przez turystów.

Na urlop tylko samolotem

Na urlop tylko samolotem

Na urlop najkorzystniej udać się samolotem. Jest to absolutnie najszybszy, najwygodniejszy, niezwykle bezpieczny i najtańszy sposób transportu. Naturalnie, są ludzie nie uznający latania, tacy których nigdy nie przekona się żadnym sposobem do tej formy podróżowania.
Czy są jakieś dobre pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu? Co może być doskonałym upominkiem dla małżonków?

Czy są jakieś dobre pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu? Co może być doskonałym upominkiem dla małżonków?

Prezent na rocznicę ślubu dla małżonki to coś co mężczyznom nieraz spędza sen z powiek. Z zasady bowiem zastanawiają się nad dobrym prezentem, jaki będzie w stanie zaskoczyć drugą połówkę w pozytywny sposób. Co może być dobrym pomysłem na prezent z okazji rocznicy ślubu?
Chorwacja – raj dla turystów

Chorwacja – raj dla turystów

Jest prawie pewnym, że każdy z nas marzy o tym by zobaczyć kawałek świata. Podróże szczególnie za granicę są wspaniałą atrakcją dla osób zainteresowanych innymi kulturami, dla ludzi chcących poznać historię, inne smaki, ciekawych ludzi. Nie trzeba wcale wydawać ogromnych pieniędzy, aby takie marzenia urzeczywistniać. Obecnie biura podróży proponują nam wyjazdy w bardzo interesujące miejsca, w bardzo przyzwoitych cenach. Bardzo popularne od kilku lat są wyjazdy do Chorwacji.
Tunezja to bardzo dobre miejsce na wakacje

Tunezja to bardzo dobre miejsce na wakacje

Tunezja, jest krajem zlokalizowanym nad morzem Śródziemnym. Położony jest on w północnej części Afryki. To kraj szczególnie lubiany przez turystów, ponieważ są tam doskonałe warunki do wypoczynku. Kraj ten bogaty jest w wiele znakomitych miejsc, jakie prezentują elementy środowiska naturalnego, pustynie, wydmy, ale także i stare miasta, które posiadają bardzo interesującą architekturę i pozwalają każdemu dokładnie zapoznać się z ich przeszłością.
Urlopy wędkarskie do Skandynawii – aktywność i pasja

Urlopy wędkarskie do Skandynawii – aktywność i pasja

Wędkarstwo to jeden z ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu przez Polaków, przede wszystkim panów. To nie tyle pasja, co cała filozofia życia. Ludzie odnajdują wielką przyjemność w tym, by móc w ciszy posiedzieć nad wodą. Jest to bardzo relaksujące zajęcie.
Prezentacja najlepszych opcji na spędzenie swojego urlopu w naszym kraju i w cieplejszych regionach Europy czy Afryki.

Prezentacja najlepszych opcji na spędzenie swojego urlopu w naszym kraju i w cieplejszych regionach Europy czy Afryki.

Wakacje to typowy czas urlopów i wypoczynku, a możliwości ku temu są obecnie naprawdę duże. Sporo osób z rozmaitych powodów decyduje się na wczasy w naszym kraju, choć należy przyznać uczciwie, że wybór jest naprawdę duży.
Zdecyduj się na długi weekend w Polsce

Zdecyduj się na długi weekend w Polsce

Okres urlopowy już się zaczął. Nie mogliśmy się doczekać tej chwili, gdy w końcu można rzucić wszystkie codzienne obowiązki jak najdalej i poddać się słodkiemu leniuchowaniu. Przecież, przez cały roku wytrwale pracowaliśmy. W pracy nieustannie byliśmy narażeni na duży stres. W domu oczekiwały na nas rodzinne kłopoty. Nigdy nie znajdujemy chwilki, aby porządnie odpocząć. Nieustannie gdzieś gnamy. Czujemy się przemęczeni i ciągle rozdrażnieni. Najwyższa pora, by nareszcie porządnie się zrelaksować w jakimś pięknym miejscu.
Jakie atrakcje czekają nad morzem

Jakie atrakcje czekają nad morzem

Władysławowo - plaża

Autor: By dijey bobo
Źródło: http://www.flickr.com
Jest co raz pogodniej. Sezon letni już blisko. A my siedzimy w biurze i marzymy o błogim obijaniu się. Ale dokąd się wybrać w tym roku? Słoneczna Grecja już obejrzana, egzotyczne wysepki również się nam opatrzyły- może teraz pora na Polskę? Tylko dokąd? W górach, czy nad Bałtykiem?
Planujesz weekend? Sprawdź dokąd najlepiej pojechać na weekend

Planujesz weekend? Sprawdź dokąd najlepiej pojechać na weekend

Czasem jest tak, że rodzinne miasto nam nie odpowiada, albo jest w nim nazbyt mało miejsc gdzie można odbywać czas wolny, lub zwyczajnie już się nim znudziliśmy. To dosyć często powoduje, że wymagamy czegoś nowego, a więc wyszukujemy nowego otoczenia, gdzie możemy się na stałe zatrzymać. Tylko na jakie miasto się zdecydować, skoro okazji jest tak dużo, a nas właściwie nic nie powstrzymuje?
Urlop nad Bałtykiem – jakie miasto wybrać?

Urlop nad Bałtykiem – jakie miasto wybrać?

Po dłuższym okresie wytężonej pracy, mamy już wszystkiego dość. Jesteśmy rozdrażnieni i przemęczeni. Nie potrafimy się na niczym skupić. Tak naprawdę, marzymy już tylko o wakacyjnym wyjeździe. Tym bardziej, że czas urlopów już za pasem. To najwyższy czas, by zagospodarować letni odpoczynek. Warto przewertować dokładnie strony agencji podróży i sprawdzić, co takiego proponują nam w tym sezonie. Mamy możliwość też wybrać się na urlop w Polsce.