Browsed by
Kategoria: Transportowo!

Odprawa celna jest konieczna przy przewożeniu towaru przez granicę

Odprawa celna jest konieczna przy przewożeniu towaru przez granicę

Jeśli nasza firma funkcjonuje tylko na rynku krajowym, to poza wypisaniem faktury i późniejszym rozliczeniem się z niej w urzędzie, nie musimy się przejmować żadnymi kolejnymi kwestiami. Jednak w momencie, gdy obmyślamy wejść na rynek międzynarodowy musimy się wywiedzieć jakie pisma trzeba przyszykować oraz jak odbywa się odprawa celna.
W czym może ci pomóc agencja celna i przedsiębiorstwo fiskalne

W czym może ci pomóc agencja celna i przedsiębiorstwo fiskalne

W obecnym świecie wciąż karty rozdaje globalizacja. Pod tym procesem kryje się to, że zanikają różne przeszkody. Mowa tu o ograniczeniach przepływu ludzi między krajami, wszelkich cłach w międzynarodowym handlu oraz granicach informacyjnych. Ogromnym skokiem w stronę świata, w którym nie ma trudnych ograniczeń handlowych, były narodziny zjednoczenia kiedyś wrogich sobie państw – Unii Europejskiej.
Spedytor – jakie są funkcje osoby na tym stanowisku oraz jak znaleźć pracę w zawodzie?

Spedytor – jakie są funkcje osoby na tym stanowisku oraz jak znaleźć pracę w zawodzie?

Jednym z niezrównanie popularnych obecnie kierunków studiów jest logistyka. Absolwenci liceum wybierając tę ścieżkę zawodową mogą wykonywać dobry zawód, który nade wszystko skupia się na organizowaniu transportu towarów albo ludzi. Osoba pełniąca to stanowisko zwana jest spedytorem.
Szkło i jego walory estetyczne. Zobacz porady

Szkło i jego walory estetyczne. Zobacz porady

Szyby i lustra fazowane o wszelakich wielkościach są nam w stanie zapewnić niezwykle atrakcyjne wykończenie, które doskonale współgrają z meblami, przez co podnoszą ich walory estetyczne. Płaszczyzna załamania światła na szlifie fazy, daje elementom szklanym nadzwyczajnie wyrafinowany i luksusowy wygląd.
Firma świadcząca usługi transportowe – dobry pomysł na biznes?

Firma świadcząca usługi transportowe – dobry pomysł na biznes?

Mimo globalnego kryzysu, konsumenci wciąż nabywają nowe produkty. Okazało się, że ochota posiadania jest silniejsza niż zdrowy rozsądek. Może to być wywołane tym, że jeśli i tak wszystko wali się nam na głowę, to chociaż telewizor możemy mieć luksusowy. Stąd też wszystkie firmy kurierskie, jak również właściciele magazynów nie skarżą się na brak zajęcia. Ludzie będą cały czas nabywać towary, a w czasach internetu, to właśnie zakupy online są najpopularniejsze.
Zmiana miejsca zamieszkania, czyli większe miasto to ciekawsze perspektywy

Zmiana miejsca zamieszkania, czyli większe miasto to ciekawsze perspektywy

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że im większe miasto, tym większe możliwości. To właśnie dlatego mnóstwo osób mieszkających w naprawdę małych miasteczkach decyduje się na zmianę swojego miejsca zamieszkania. Przeprowadzka z Legnicy do Wrocławia jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem. To świetny wybór w przypadku wszystkich tych osób, które chciałyby zwiększyć posiadane szanse na zatrudnienie.
Jakie wymagania mają klienci wybierający wózki widłowe?

Jakie wymagania mają klienci wybierający wózki widłowe?

Na rynku wyszukać można całą paletę różnorodnych ofert do wyboru, spośród których klienci poszukują tych właściwych dla siebie w pełni. Niemała baza asortymentu najbardziej cenionych producentów dociera do osób zainteresowanych, dzięki czemu mogą trafić na wysokojakościowe sprzęty. Potencjalni konsumenci najczęściej wpisują w wyszukiwarkę sieciową następującą frazę: kupię wózek widłowy, czym przejawiają ochotę zaznajomienia się z rozwiązaniami. Jesteśmy więc po to, by pomóc.
Free load exchange

Free load exchange

The internet freight exchange is a very useful 21st century invention. They are virtual places to exchange information such as: free loads, trailers, trucks, freight, vans, transport companies. Thanks to them, your company lower its transport costs, if you find for example a retail or production company that will need domestic transport or international transport for its loads.
Na wakacje do Chorwacji

Na wakacje do Chorwacji

Wakacje zawsze warto zaplanować z pewnym wyprzedzeniem, aby uniknąć potem trudności z odnalezieniem perfekcyjnych ofert. Zwyczajowo najlepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na wakacje swoich snów. Dlatego w momencie, kiedy na wakacje jest poszukiwane miejsce piękne, wspaniałym wyborem jest lot do Chorwacji. Ten z pozoru nieduży kraj jest olśniewającym miejscem na spędzenie w nim czasu ze względu na wspaniały mikroklimat, niezrównane widoki i niezwykłe możliwości, jakie ma w zanadrzu.
Czy bardziej się opłaca wynająć naczepę, wziąć w leasing czy zakupić na kredyt?

Czy bardziej się opłaca wynająć naczepę, wziąć w leasing czy zakupić na kredyt?

Transport i logistyka są jednymi z najważniejszych dziedzin działania każdej działalności gospodarczej. Nie wystarczy przecież jedynie wyprodukować konkretnego produktu, należy go jeszcze dowieść pod wskazane miejsce. I należy to uczynić na czas, bo w przeciwnym wypadku firma nie wywiąże się z warunków umowy. A konsekwencje mogą być nie tylko materialne, takie jak: utrata stałego klienta czy kary przewidziane w umowie. Biznes może oprócz pieniędzy stracić coś o wiele bardziej wartościowego: dobrą opinię w branży i bezcenne zaufanie klientów.
борсата за транспортни поръчки

борсата за транспортни поръчки

Все по-популярни на спедиторския пазар стават електронните транспортни борси.Ако твоята фирма иска да намали разходите за транспорт, със сигурност в това ще и помогне борсата за свободни товари. Можете на нея да поместите информация за свободно пространство за товар по път на връщане и благодарение на това да намали разходите за транспорт. На твоята оферта може да отговори например транспортна фирма която се нуждае от вътрешен или международен транспорт за своите товари.
Komunikacja lotnicza przedstawia najlepsze perspektywy rozwoju

Komunikacja lotnicza przedstawia najlepsze perspektywy rozwoju

W dzisiejszych czasach ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, który typ transportu jest najlepszy. Oczywiście wydaje się, że transport lotniczy dominuje w obecnych czasach, bo umożliwia w niesamowicie godnych warunkach i w szybkim czasie poruszać się po całym świecie. Również jest on aktualnie uznawany za najbardziej bezpieczny typ transportu ze wszystkich tych, jakie działają. Jak najbardziej lotnictwo jest bardzo rozwinięte na rozmaitych horyzontach, ale nie każdy preferuje taką formę transportu.
Transport w Europie i na Świecie

Transport w Europie i na Świecie

Położenie Polski w samym środku Starego Kontynentu nie raz zachęcało nieprzyjazne nam armie, by najechać nasze ziemie. Niestety, czas przeszły obfituje w takie nieprzyjemne dla nas wydarzenia, najeżdżano nas ze Wschodu i Zachodu, z Południa i z Północy… Na całe szczęście aktualnie mamy możliwość życia w spokojnych czasach. Prawdą jest, na Zachodzie bez zmian, lecz na Wschodzie dość niepokojąco, lecz mamy świadomość, że jesteśmy bardziej bezpieczni niż kiedyś. Co więcej, Polska jako członek wielu organizacji osiąga coraz większy prestiż w Europie. Aktualnie, nasze położenie to plus, ponieważ jesteśmy jakby węzłem komunikacyjnym ,który łączy różnorodne obszary Europy.
Propozycje na nowy rok od pll lot a ich popularność wśród klientów

Propozycje na nowy rok od pll lot a ich popularność wśród klientów

Już w styczniu 1929 roku swą działalność na rynku w Polsce rozpoczęło przedsiębiorstwo takie jak pll lot. Jest to nasza krajowa spółka, co utworzona została w tym czasie ze złączenia funkcjonujących wtedy linii lotniczych. Dziś funkcjonuje na wysokim poziomie oraz może proponować bardzo ciekawe destynacje wszystkim osobom zaciekawionym wycieczkami po całym świecie. Tanie loty oraz całkowita wygoda, ale też europejski standard na pokładzie – to nie jedyne dobre strony polskich linii lotniczych. Teraz należą do aliansu Star Alliance.