Browsed by
Tag: wakacje

wakacje

Co warto mieć ze sobą na wyjazd?

Co warto mieć ze sobą na wyjazd?

Jak spakować się na wakacje w teorii każdy wie, w praktyce zdarzają się trudności, zatem tu króciutko o tym co potrzebne, mimo, że nie aż tak oczywiste. Ubrań lepiej wziąć mało, gdyż są ciężkie i zajmują sporo miejsca, a w dodatku, zwłaszcza jeżeli jedziemy do Azji, na miejscu nader tanio można nabyć konfekcję dopasowaną do miejscowego klimatu.
Wczasy w Europie z klimatem saharyjskim. Kilka dobrych rad

Wczasy w Europie z klimatem saharyjskim. Kilka dobrych rad

Urlop z kokosami w Europie? Wyłapując państwa z tego rodzaju klimatem na pierwszy rzut oka skojarzymy kraje śródziemnomorskie. Spragnieni odpoczynku turyści decydują się częściej na wakacje w tzw. peryferiach tropikalnych. Gdzie konkretniej? Turystyka rozwija się zwłaszcza w archipelagach administracyjnie hiszpańskich: Balearach i Wyspach Kanaryjskich.
Niezapomniane wakacje w słonecznej Turcji – z broszur biur turystycznych

Niezapomniane wakacje w słonecznej Turcji – z broszur biur turystycznych

Na urlop oczekujemy z utęsknieniem okrągły rok. Teraz, gdy na zewnątrz jest taka piękna aura, bardzo trudno jest nam się skupić na swojej pracy zawodowej. Szukamy dowolnej wymówki, by choć na sekundkę odciąć się od codziennych zajęć. A kiedy kierownik nas nie widzi, z zapałem przeglądamy foldery biur podróży.
Dokąd latamy na urlop last minute?

Dokąd latamy na urlop last minute?

W sezonie letnim każde biuro podróży ma w ofercie wycieczki last minute. To wspaniała oferta – pozwala oszczędzić całkiem sporo pieniędzy, a do tego ta nutka niepewności – bo przecież może się okazać, że doskonała dla nas oferta zjawi się w ciągu kwadransa, a za kilkanaście godzin będziemy wyjeżdżać na wczasy.
Odkryj urok Pienińskich szlaków wybierając się na wycieczkę

Odkryj urok Pienińskich szlaków wybierając się na wycieczkę

Na terenie dosłownie całej Polski z łatwością możemy znaleźć całe mnóstwo ciekawych miejsc, które idealnie nadają się na kilkudniowy wyjazd. Szczególnie duże możliwości mają tu miłośnicy gór, gdyż niemalże cała południowa część naszego kraju jest wręcz zdominowana przez takie właśnie obszary. Warto jednak zauważyć, że w zdecydowanej większości przypadków spotkamy się tutaj głównie z miejscami bardzo chętnie odwiedzanymi przez turystów, co ma zarówno mocne, jak i słabe strony.
Dokąd powinno się wybrać się nad morze?

Dokąd powinno się wybrać się nad morze?

Sporymi krokami przybliża się do nas najbardziej gorąca pora roku, którą jest lato. Jest to okres dla nas niezmiernie słodki, bowiem możemy w trakcie jego trwania zapominać o wszelkich kłopotach dnia powszedniego, które nas dotykają. W wakacje przeważnie bowiem udajemy się na wczasy, gdzie realne jest sprawne zregenerowanie straconych sił na zrealizowaną prace.
Bałtyk czy Tatry? Gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem?

Bałtyk czy Tatry? Gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem?

W trakcie ”słownych przygotowań” do rodzinnych wakacji bywa, że wyłania się dylemat: jechać z dzieckiem w góry czy nad morze? To prawda – zarówno urlop na Północy Polski, jak i w górach może zapewnić nam odetchnienie i komfort, jako że oba te rejony Polski są warte odwiedzin i wabią malowniczymi zakątkami. Jednak musimy podjąć decyzję.
Wczasy za granicą czyli na jakie czynniki powinni zwrócić uwagę turyści

Wczasy za granicą czyli na jakie czynniki powinni zwrócić uwagę turyści

Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na zagraniczny wyjazd w ramach wakacji. Pobyt w obcych krajach wykorzystuje się na rozmaite sposoby. Pewna grupa ludzi wybiera wypoczynek zdecydowanie bierny, udając się do krajów o cieplejszym niż w Polsce klimacie. W tego rodzaju sytuacjach nie można jednak zapominać, że w tak zwanych ciepłych krajach także jest sporo do zobaczenia. Jednak dla osób pracujących fizycznie wakacyjne leniuchowanie może być najkorzystniejsza formą wypoczynku.
Rozrywki w Zakopanem i w okolicach przed rozpoczęciem sezonu

Rozrywki w Zakopanem i w okolicach przed rozpoczęciem sezonu

Dużymi krokami zbliża się czas, w jakim będzie można w końcu zapomnieć o kłopotach wiążących się z zimą, opadami śniegu i ujemną temperaturą. Choć tak naprawdę wakacyjny urlopowy zaczyna się dopiero w czerwcu, kiedy armia uczniów kończy rok szkolny i wyjeżdża na wypoczynek z rodzicami, już teraz można zaobserwować, że dużo pracowników wyprasza parę dni wolnego lub na trochę zamyka własną firmę, następnie pakuje bagaże, zabiera kilka najpotrzebniejszych przedmiotów i nieco zaskórniaków, żeby wybyć gdziekolwiek – jak najdalej od hałasu miasta, od swojej pracy, niezadowolonych kontrahentów i pozostałości po szarej, miejskiej zimie.
Powinniśmy zorganizować potomstwu zajęcie

Powinniśmy zorganizować potomstwu zajęcie

Nie od teraz wiadomo, iż im więcej wolnego czasu mają dzieci, tym więcej niebezpiecznych pomysłów wchodzi im do głowy. Przez to właśnie rodzice starają się dokładać wszelkich sił, aby w okresie wakacyjnym ich pociechy posiadały nie wyłącznie najlepszą opiekę, ale równocześnie by posiadały jak najmocniej zaplanowany dzień, bo wówczas już nie będą miały czasu i energii na robienie głupstw, których potem mają szansę żałować.
Miasto Gdańsk – czym się wyróżnia?

Miasto Gdańsk – czym się wyróżnia?

Wizytując Polskę północną nie można pominąć atrakcyjnego miasta jakim jest Gdańsk. Miasto to pozwala zarówno na niezwykły relaks w okresie wakacyjnym, jak również dużo kulturowych wrażeń. Przez fakt, że jest to gród z majestatyczną historią, w mieście tym z dużym powodzeniem da się spędzać dni w muzeach.
W jaki sposób otrzymać zadośćuczynienie za odwołany lot?

W jaki sposób otrzymać zadośćuczynienie za odwołany lot?

Z uwagi na komfort oraz szybkość podróże samolotem stają się coraz bardziej przystępne. Chociaż, jak to we wszystkich sposobach transportu bywa, lot może zostać odwołany. Na szczęście w wspomnianej okoliczności podróżującemu przysługują specjalne przywileje.
Turystka w Brzezinie.

Turystka w Brzezinie.

Polska z całą pewnością jest krajem oferującym sporo naprawdę ciekawych rzeczy praktycznie każdemu turyście, który się do niej wybierze. Znajdziemy u nas szereg godnych zobaczenia miast oraz atrakcji które potrafią zaciekawić dosłownie każdego, zarówno zwolenników historii jak i osoby które szukają po prostu dobrej zabawy.
Wakacje na kredyt

Wakacje na kredyt

Kredyt to cenne wsparcie, które czasem bywa pomocne, szczególnie w okresie wakacyjnym. Współcześnie wielką ilość kłopotów z kwestiami biznesowymi i biurowymi mogą pomóc rozwiązać doświadczeni fachowcy niezwykle obznajomieni z zasadami profesjonalnej bankowości. Mogą oni zazwyczaj zaoferować niezwykłe oferty kredytów, takie jak choćby dobry kredyt gotówkowy mBank, który jest wręcz idealny na urlop. Pomoże on zorganizować każdej osobie najlepsze wakacje.
Wygodna odzież turystyczna, idealna jako strój dla harcerzy

Wygodna odzież turystyczna, idealna jako strój dla harcerzy

Powoli zaczyna się okres wakacyjny, na który każdy człowiek wyczekiwał z upragnieniem okrągły rok. Jest to okres, w którym każdy człowiek szuka właściwego miejsca na wakacje, by w pełni wykorzystać wolne chwile do odpoczynku po całym roku pracowania i nauki.
Jak zaplanować sobie udany urlop

Jak zaplanować sobie udany urlop

Lato to taki czas, kiedy ludzie chcą się zrelaksować, chodzi tu głównie o odzyskanie energii przed następnym rokiem obowiązków zawodowych czy nauki. Uczniowie szkół jak również studenci mają najdłuższe wakacje trwające ponad miesiąc. Dorośli ludzie, którzy pracują na etacie, zwykle mogą wziąć urlop trwający mniej niż miesiąc. Z uwagi na niezbyt dużą ilość tego wolnego czasu powinno się zaplanować je jak najstaranniej, by być w stanie wykorzystać wolne chwile jak najintensywniej.
Własne wakacyjny dom

Własne wakacyjny dom

Bałtyk od dawna jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów mieszkańców Polski. Mimo że pogoda zwykle jest kapryśna, woda bywa zimna, to i tak morze cieszy się wielkim powodzeniem wśród wczasowiczów. Są ludzie, którzy rok w rok jeżdżą dokładnie do tego samego miasta, mają swój ulubiony hotel i nie wyobrażają sobie spędzenia wakacji gdzie indziej. Dla takich osób w stu procentach wartym przemyślenia pomysłem jest zakup własnego mieszkania, lub letniskowego domu w ulubionej miejscowości.