Browsed by
Tag: wakacje

wakacje

Baseny termalne w Polsce

Baseny termalne w Polsce

Naletnie dni oczekiwaliśmy z niecierpliwością już od dawna. Tegoroczna zima wyjątkowo dała się nam we znaki. W czasie długich i zimnych wieczorów, by polepszyć sobie samopoczucie, przeglądaliśmy z całą rodzinką foldery biur podróży i planowaliśmy wojaże naszych marzeń. Tymczasem, sezon letni już co raz bliżej i czas najwyższy porozmawiać z bliskimi o wczasach w tym roku. Powinniśmy już teraz zamówić miejsca w hotelu dla siebie i najbliższych, ponieważ jeszcze chwila i może się zrobić zbyt późno- nie znajdziemy już wolnych pokoi w modnych ośrodkach turystycznych.
Bałtyk czy Tatry? Gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem?

Bałtyk czy Tatry? Gdzie pojechać na wakacje z dzieckiem?

W trakcie planowania rodzinnych wakacji często pojawia się problem: jechać z dzieckiem w góry czy nad morze? To oczywiste, że zarówno urlop nad morzem, jak i w górach może zapewnić nam odetchnienie i chwile relaksu, jako że oba te rejony Polski są cudowne i zapewniają wiele atrakcji. Jednak w którą stronę się udać?
Sukces ofert last minute

Sukces ofert last minute

Lato, urlopy, plany na wakacje, wyprawy zagraniczne. W ten sposób to wygląda u prawie każdego Polaka. Chodzimy do pracy przez wiele miesięcy, by przez kilkanaście dni w okresie letnim oderwać się od wszystkiego, wypocząć i oddać się wyłącznie absolutnemu lenistwu. Parę lat temu w Polsce zyskały popularność oferty wyjazdów w trybie last minute. Bardzo wielu ludzi podejmuje decyzję by zorganizować sobie wakacje w taki sposób.
Wreszcie doczekaliśmy się lata. Gdzie pojechać na wczasy?

Wreszcie doczekaliśmy się lata. Gdzie pojechać na wczasy?

W końcu doczekaliśmy się lata. O słonecznych chwilach marzyliśmy już tak długo. Zima w tym roku bardzo dała się nam we znaki. W długie, mroźne wieczory umilaliśmy sobie czas, oglądając wesołe zdjęcia z ubiegłorocznego wakacyjnego wyjazdu. Natomiast w pracy, kiedy tylko kierownik nie zauważył, wertowaliśmy foldery agencji turystycznych poszukując atrakcyjnych ofert.
Gdzie możemy pojechać na tegoroczny urlop?

Gdzie możemy pojechać na tegoroczny urlop?

Szybkimi krokami nadchodzi wyczekiwane lato. Już teraz warto zastawić się nad tym, gdzie pojechać na swój urlop. Każde biuro turystyczne ma do zaproponowania kilka ciekawych wariantów, które skuszą wielu turystów.
Radzimy jak spędzić wakacje

Radzimy jak spędzić wakacje

Podróże z dzieckiem

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Na urlop wyczekujemy cały rok. Marzymy o dalekich stronach świata. Natomiast, ponieważ ograniczają nas pieniądze albo czas, zazwyczaj wybieramy popularne oferty. Zazwyczaj przewodzi nieśmiertelny Egipt, Włochy, Hiszpania, czy Grecja. Wypróbowaliśmy tekraje oraz jesteśmy pewni, że przeżyjemy tam wspaniały wypoczynek.
Jak zorganizować sobie udany urlop

Jak zorganizować sobie udany urlop

Lato to taki czas, kiedy ludzie chcą odpocząć, chodzi tu przede wszystkim o zregenerowanie sił przed następnym rokiem obowiązków zawodowych czy nauki. Uczniowie szkół oraz studenci mają bardzo długie wakacje trwające ponad miesiąc. Dojrzali ludzie, którzy pracują na etacie, zwykle mogą wziąć urlop trwający mniej niż miesiąc. Z uwagi na stosunkowo niewielką ilość tego wolnego czasu powinno się zaplanować je jak dokładniej, by być w stanie spędzić wolny czas w sposób intensywny. Dotyczy to szczególnie ludzi, którzy w ciągu roku wykonują pracę o charakterze siedzącym, na przykład przed monitorem. W zasadzie większa część osób potrzebuje w wolnych chwilach odmiany od codzienności, co zwykle znajduje odzwierciedlenie w wycieczkach za granicę. Rzecz jasna pod tym względem bardzo dużo zależy od finansów, jakimi się dysponuje. Istnieje jednak sporo miejsc również na terenie kraju, gdzie można pojechać niskim kosztem i tam skutecznie się zrelaksować. Jest to przykładowo polskie morze czy też góry; na przykład jeżeli ktoś poszukuje ciszy, świetnym rozwiązaniem będzie wyjechanie w Bieszczady.
Wakacje wynagradzają nam ciężką pracę

Wakacje wynagradzają nam ciężką pracę

Cały rok ciężko pracujemy oraz dokładamy wielkich starań, żeby jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki. Przez to podczas wakacji należą nam się odpowiednie wygody, a co się z tym wiąże, należy przyłożyć wszelkich starań, abyśmy wtedy mogli sobie pozwolić na dużo więcej. Należy więc tutaj zacząć od noclegu na odpowiednim poziomie i od obsługi, która spowoduje, że poczujemy się tak, jak byśmy byli w raju i jakby cały świat nagle legł u naszych stóp.
Dokąd latamy na urlop last minute?

Dokąd latamy na urlop last minute?

W sezonie letnim każde biuro podróży ma w ofercie wczasy last minute. To genialna sprawa – pozwala oszczędzić całkiem sporo pieniędzy, a w bonusie ta nutka niepewności – bo właściwie może się okazać, że doskonała dla nas oferta pojawi się w przeciągu jednego wieczoru, a za 12 godzin będziemy wylatywać na wakacje.
Wakacje 2014

Wakacje 2014

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Zostały niespełna dwa miesiące, co za tym idzie warto by rozpocząć plany wakacyjne. A może by tak zdecydować się na morze? Od dłuższego już czasu toczą się spory czy lepiej nad Bałtyk czy też zdecydować się na plaże Adriatyku. Moim zdaniem trudno powiedzieć. Zdarzyło mi się być w obu tych miejscach i myślę iż obie opcje mają swoje plusy i minusy.
Urlop nad morzem warto zdecydowanie wcześniej rozplanować

Urlop nad morzem warto zdecydowanie wcześniej rozplanować

Wakacje nad morzem trzeba zaplanować znacznie wcześniej. Gwarantuje to zwłaszcza spory komfort w odnalezieniu dogodnej bazy noclegowej, która będzie zawierać wszystkie niezbędne elementy, a przy tym będzie tania. To także daje okazję do tego, aby wyszukać nie tylko nocleg, ale też i miejsce, w którym spędzi się czas urlopu wakacyjnego. W sytuacji wyjazdu większą liczbą osób, wcześniejsze przygotowanie wyjazdu jest w rzeczywistości konieczne.
Obuwie dla aktywnych

Obuwie dla aktywnych

Buty sportowe to kluczowe akcesorium każdego, kto ćwiczy – to bezdyskusyjny fakt. Na górę można wzuć zwykłą koszulkę, jednak na noci należy bezwględnie wzuć właściwe obuwie, dostosowane pod gatunek sportu. Inne buty powinien zakupić ten, kto często gra w piłkę nożną, a inne biegacz ćwiczący do nadchodzących maratonów.
Dokąd powinno się wybrać się nad morze?

Dokąd powinno się wybrać się nad morze?

Dużymi krokami zbliża się do nas najbardziej gorąca pora roku, jaką jest lato. Jest to czas dla nas bardzo przyjemny, ponieważ możemy w trakcie jego trwania zapomnieć o każdych problemach dnia codziennego, które nas dotykają. W wakacje w większości wypadków bowiem udajemy się na wakacje, gdzie realne jest efektywne zregenerowanie utraconych sił na zrealizowaną prace.
Zatroszczmy się o swoje samopoczucie w czasie urlopu

Zatroszczmy się o swoje samopoczucie w czasie urlopu

Okres wakacyjny w pełni. Wiele osób zastanawia się, dokąd w tym roku wybrać się na wakacje z najbliższymi. Nie możemy się już doczekać tych kliku tygodni cudownej wolności. Jesteśmy już przemęczeni powszednimi powinnościami. Podczas pracy ciągle się stresujemy. W domu oczekują na nas kłopoty z dziećmi. Działamy na najwyższych obrotach. Jakby tego było mało, mamy niewłaściwe nawyki żywieniowe. Nie planujemy posiłków o regularnych godzinach. Jadamy zwykle byle co i gdziekolwiek. Naszym celem jest tylko zaspokojenie głodu. Tymczasem, w naszych komórkach brakuje potrzebnych składników odżywczych. To dlatego czujemy się cały czas przemęczeni i zestresowani. Posiadamy kiepską odporność. Brak regularnego ruchu sprawia, że jesteśmy całkiem bez kondycji. To wszystko nie tylko niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu, ale również negatywnie wpływa na nasze samopoczucie.
Wakacje marzeń – kierunek Włochy i Hiszpania

Wakacje marzeń – kierunek Włochy i Hiszpania

Chcąc znaleźć wyśmienitą okazję na niezapomnianą podróż, świetnym pomysłem jest wybranie się do dobrego i fachowego biura podróży. Wakacje zaplanowane przez biuro podróży wyróżniają się idealną organizacją oraz ciekawym programem zwiedzania, ich koszty nie są zbyt wysokie i zapewniają wszelkie potrzeby. W tej chwili znamienite i fachowe biuro oferuje urlop w tak oddalone miejsca świata, jak Hiszpania i Włochy. Są to bez wątpienia kraje, którym każdy podróżnik musi się dokładnie przyjrzeć.
Planowanie urlopu

Planowanie urlopu

Zorganizowanie niezapomnianych, pełnych wrażeń wakacji jest bardzo trudne, a jednakowo skomplikowanie. Najpopularniejszymi miesiącami na wakacyjny relaks są lipiec oraz sierpień. Niemniej jednak, kiedy wybieramy się za granice do ciepłych miast to takimi najbardziej odpowiednimi miesiącami na relaks są kwiecień, maj lub wrzesień. Za granicą bardzo modna jest organizacja wakacji na własną rękę. Wówczas to od nas zależy gdzie i na jak długo chcemy jechać.